Mieszkanki DPS na wakacjach

Dom Pomocy Społecznej w Jordanowie ciągle się rozwija i stara się w jak największym stopniu urozmaicić zwykłą codzienność swoich podopiecznych i wypełnić ją kolorami, tak aby w pełni mogły cieszyć się życiem. Jak wiemy w ubiegłym roku zakończono prace związane z rozbudową DPS-u, co było możliwe dzięki dotacji ze środków Unii Europejskiej. Nowa część budynku jest wyposażona w nowoczesny sprzęt służący do rehabilitacji niepełnosprawnych mieszkanek.

 
zdjecie

Tego lata dziewięć podopiecznych wraz z opiekunami wybrało się na wakacje do Bukowiny Tatrzańskiej. Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, w którym przebywały podopieczne świadczył usługi hydromasażu, ponadto dziewczyny mogły relaksować się w jacuzzi, oraz popływać w basenie.

 
zdjecie

Ośrodek organizował również potańcówki w rytmie góralskiej muzyki i tradycyjnych przyśpiewek zespołów folklorystycznych. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek przy ognisku i grillowania w sympatycznej i wesołej atmosferze.

 
zdjecie

Będąc w Bukowinie Tatrzańskiej grzechem byłoby nie odwiedzić pobliskich miejscowości oraz stolicy gór, czyli Zakopanego. Podopiecznym DPS nie wystarczył zwykły spacer po Krupówkach, dlatego też zdecydowali się zdobyć Kasprowy Wierch.

 
zdjecie

Jedną z pozostałych miejscowości, które udało im się odwiedzić był Czorsztyn. Skuszeni urokami okolicy spędzili tam cały dzień spacerując krętymi szlakami i pływając po Jeziorze Czorsztyńskim. Ponadto zwiedzili ruiny Gotyckiego zamku z IV wieku i kaplicę z przełomu XVIII i XIX wieku.