Integrujemy się!

zdjecie

Nasze podopieczne to osoby otwarte na poznawanie nowych ludzi, miejsc oraz wrażeń. Chętnie biorą udział w różnego typu imprezach integracyjnych i wydarzeniach kulturowych. Siostra dyrektor Bronisława Gwiżdż stara się im zapewnić jak najwięcej rozrywki, dlatego często zabiera je w nieznane im dotąd miejsca. W tym roku nasze mieszkanki spędziły dwutygodniowe wakacje w Zubrzycy Górnej.

 
zdjecie

Podczas tych wakacji poznały nowych ludzi i nowe zakątki. Zwiedziły m.in. Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Pomnik bł. Jana Pawła II, wzięły również udział w XXIV przeglądzie Orkiestr Dętych w Jabłonce. Ponadto, brały udział w takich imprezach integracyjnych jak:

  • XXIII Spotkanie z Mottem: "Miłość Jedyna Jest" w Zakopanem
  • Spotkanie Integracyjne w Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie
  • VIII Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych - Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce
 
zdjecie

Do tej ostatniej imprezy przygotowały się w sposób szczególny, gdyż zaprezentowały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Udział w przedstawieniu był dla nich ogromnym wyzwaniem, a przygotowania pod okiem wolontariuszek przyniosły im wiele frajdy i zabawy. Warto też wspomnieć, że nasza placówka dba o integrację zapraszając do nas różne grupy dzieci i młodzieży. Dzięki rozbudowie naszej placówki, która była możliwa za sprawą uzyskanej dotacji z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach MRPO 2007-2013, możemy zapraszać znaczną ilość gości, gdyż teraz mamy odpowiednio dostosowane sale, które bez problemu pomieszczą większą grupę osób. Bardzo cieszymy się z tego faktu, bo wiemy jak ważną i znaczącą rolę w życiu osób niepełnosprawnych odgrywa integracja.